Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od doraźnego stosowania leku Afobam

Witam. Czy stosując lek Afobam 0,5 mg dorażnie można sie od niego uzależnić? Czy przy tej dawce powoduje tycie? Pozdrawiam. dorota
KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Leki, których nie powinno się zażywać przed operacją plastyczną

Należało by określić co, w danym przypadku oznacza doraźnie. Jeśli Pani będzie stosowała lek nie więcej niż 1xdziennie i do 2-3 razy w tygodniu, nie dłużej niż 2-3 miesiąca i podejmie właściwe leczenie przyczynowe lęku (leki przeciwlękowe SSRI lub SNRI oraz ew. psychoterapię), to na pewno Pani się nie uzależni i spokojnie odstawi lek. Afobam w takich dawkach tycia nie powoduje. Pozdrawiam, J. Lenartowicz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy