Uzależnienie od dużych ilości alkoholu u męża

Dzień dobry Mam problem z mężem dotyczący picia alkoholu. Wygląda to tak , że mąż po spożyciu jednego kieliszka nie może zakończyć picia przez 2 tyg. upija się do upadłego potrafi wypić 1,5 l w jeden dzień wódki, w dodatku sam. po tym ciągu przestaje na jakiś czas bo dokucza mu zatrucie . Po jakimś czasie tj. do następnego kieliszka i ponownie pije ciągiem kilku dni. Nie wiem co zrobić bo nie chce się zaszyć ani chodzić na terapię twierdzi , że to nie jest uzależnienie i że panuje nad tym.

Często dopiero ultimatum stawiane przez bliskie osoby "wstrząsa" alkoholikiem i motywuje go do podjęcia leczenia. Wizja, że może stracić coś/kogoś co jest w jego życiu najważniejsze powoduje lęk. Być może takie działanie - jako ostateczność - będzie musiała Pani podjąć.
To, co najważniejsze - musi Pani zadbać o swoje bezpieczeństwo i dobrostan. Polecam zgłosić się do centrum leczenia uzależnień, gdzie będzie mogła Pani otrzymać niezbędne porady a także pomoc psychologiczną dla siebie samej, która zapewne może przynieść Pani pozytywne efekty. Pozdrawiam.

Warto zgłosić się do Ośrodka Terapii Uzależnień. Otrzyma tam Pani wsparcie i pomoc, a także psychoedukacje w obszarze radzenia sobie i stawiania granic w relacjach z osobami uzależnionymi. Tego typu ośrodki maja ofertę dla rodzin osób uzależnionych i osób współuzależnionych.