Uzależnienie od e-papierosa

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące elektronicznego papierosa (E-papierosa). Mój narzeczony rzucając palenie zaczął palić właśnie E-papierosa i się uzależnił. Nie da mu się wytłumaczyć że to również jest nie zdrowe. Cały czas trzyma go w ręce i nie odstępuje na krok. Jak pomóc mu rzucić ten nałóg? Czy tabletki typu Desmoxan pomagają również w elektronicznych papierosach? A może spróbować czegoś innego?

Dzień dobry,

Pani partner wcale nie rzucił palenia, nadal pali tylko e - papierosa.
Tak, środki typu desmoxan pomagają w zaprzestaniu palenia ale pod warunkiem że osoba na prawdę chce przestać palić.

E papieros zawiera nikotynę, tak jak tradycyjny papieros - więc Pani partner jest uzależniony od nikotyny. Może spróbować kuracji Desmoxanem - na pewno nie zaszkodzi, a być może pomoże. Warto też zapytać go o motywację w do zerwania z nałogiem - dlaczego zaczął używać e - papierosa - czy ze względów finansowych, czy też może chciał w ten sposób rzucić palenie? Może skorzystać z pomocy terapeuty i spróbować bez wspomagaczy farmakologicznych. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
Pani mu nie pomoże rzucić palenia, jeśli on chce dalej palić. Jeśli Pani partner nie rozstaje się z papierosem, może żyć w dużym stresie. Polecam konsultacje z psychologiem.

Pozdrawiam serdecznie!