Uzależnienie od filmów pornograficznych u męża

Chciałabym podzielić się swoim problemem i dostać jakąś poradę bo nie wiem już co mam robić. Mój mąż uzależnił się od porno wiele razy z nim rozmawiałam mówiłam mu że bardzo mnie to rani starałam się kochać z nim jak najczęściej, obiecywał ale to były tylko obietnice. Wiem że po ciąży moje ciało nie jest już takie piękne choć mówi mi że mnie kocha Doszło do tego że nie kochamy się już prawie wcale dostałam odrazy do niego a on zamiast jakkolwiek się starać dalej ogląda te świństa. Co mam zrobić?

Witam serdecznie,

rzeczywiście jest coś takiego jak uzależnienienie od pornografii.
Przyczyny tego uzależnienia mogą być różne.
Dlatego radziłbym udać się wspólnie do psychoterapeuty albo seksuologa
na tzw. terapię par. Co dalej zdecydujecie wspólnie z terapeutą.
Jednak podjęcie wspólnej terapii jest nieodzowne. Wysłanie męża samego do psychoterapeuty myślę że na tym etapie nie odniesie pożądanych przez Panią skutków.
Pozdrawiam

Witam, uzależnienie od pornografii może obniżyć libido i odebrać ochotę na zbliżenia intymne z bliską osobą. Jeżeli dobrze zrozumiałam, myśli Pani że na odsunięcie się partnera od Pani mogło wpłynąć to, że zmienił się Pani wygląd po ciąży. Myślę że nie ma to związku. Pytanie kiedy mąż zainteresował tym sposobem zaspakajania swoich potrzeb. Nadmierne zainteresowanie filmami pornograficznymi może się wiązać z silną potrzebą poszukiwania doznań. Proszę porozmawiać z mężem na ten temat, że nie akceptuje Pani takich zachowań, czemu mąż wciąż ogląda porno, skoro obiecał że przestanie i wie że Panią w ten sposób rani. Jeżeli mąż ma problem z kontrolą zachowania, proponuję konsultację z psychologiem, ponieważ problem może się pogłębiać. Pozdrawiam serdecznie