Uzależnienie od gier komputerowych

Kolega od 4 lat jest silnie uzależniony od gry komputerowej. Wie, że jest uzaezniony ale twierdzi, że to lubi, że daje mu to adrenaline pozwala sprawdzić męskość... Spedza kazda chwile na graniu. Czy można mu jeszcze pomóc?

Dzień dobry!

Można pomóc osobie, która chce pomoc przyjąć i chce zmiany, ponieważ każda zmiana będzie wymagała osobistej motywacji i podjęcia wysiłku. Warto np. podrzucić koledze ulotkę czy link do profesjonalnej strony traktującej o uzależnieniach oraz kontakt do Ośrodka Terapii Uzależnień w Waszym mieście. Kolejny krok, decyzja zależy już od samego mężczyzny.

Pozdrawiam!

O ile tylko kolega dostrzega problem i chce go zażegnać - można spróbować. W innym przypadku może Pan porozmawiać z nim o tym, dlaczego martwi Pana jego uzależnienie. Jeżeli to nie pomoże - zwrócić się o pomoc do jego bliskich. Nie wiem czy jest on pełnoletni - w przypadku osoby niepełnoletniej zwrócenie uwagi rodzicom na to co Pana niepokoi może przynieść wymierny efekt. Polecam sprawdzić kto w okolicy specjalizuje się w temacie uzależnień i zachęcić kolegę przynajmniej do wstępnej rozmowy ze specjalistą, czy jest to w ogóle uzależnienie czy nie ma powodu do niepokoju.