Uzależnienie od gier komputerowych a zaburzenia snu i przewidzenia

witam. pani doktor prosze mi pomuc szybko bo z powodu uzależnienia od gry na komputerze miewam straszne koszmary zwidy podczas przebudzeń w śnie i halucynacji przy tym odrazu mówie ze nie brałem nigdy żadnych narkotyków . do tych sytuacji zalicza się także budzenie podczas snu i spanie pod łużkiem lub szukaniu wielu rzeczy

Witam, z każdym uzależnieniem trudno jest walczyć w pojedynkę. Polecam szybką konsultację z psychoterapeutą, który otoczy Pana opieką i pomoże wyjść z nałogu. Od lekarza pierwszego kontaktu może Pan dostać skierowanie do psychoterapeuty opłacanego przez NFZ lub umówić się na wizytę prywatnie. Pozdrawiam, Karolina Piotrowska

Dzień dobry!

Niestety, leczenie przekracza możliwości kontaktu internetowego. Proszę wybrać się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego w swoim mieście, skonsultować się osobiście z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem.

Pozdrawiam!

Witam. Sprawa faktycznie wygląda dość poważnie. Przez internet nie da się niestety skutecznie nieść pomocy terapeutycznej. Zachęcam, aby rozważył Pan zgłoszenie się na konsultację do psychiatry oraz do ośrodka leczenia uzależnień. Pozdrawiam

Witam,
tutaj są dwie kwestie, Pana obecnego stanu oraz uzależnienia od gier. Sama kwestia popadania w uzależnienia jest dość złożona, warto tutaj zastanawiać się nad tym jak to się dzieje, że tak wiele czasu poświęca Pan na gry komputerowe, ale to już są bardziej pytania na terapię, choć warto o niej także pomyśleć, warto poszukać odpowiedzi na te pytania. Tymczasem z tego co Pan opisuje, Pana obecny stan, te konsekwencje wynikające, jak Pan pisze z uzależnienia od gier, bardziej wymaga uwagi. Zachęcałabym do jak najpoważniejszego potraktowania sprawy, radziłabym udać się do lekarza psychiatry, który oceniłby Pana obecny stan i zalecił odpowiednie postępowanie, odpowiednią terapię, bo zdaje się, że to byłoby najlepszym rozwiązaniem Pana problemów. Poza tym istnieje jeszcze inny aspekt, to lekarz planuje leczenie, wiec także wystawia skierowanie na np. psychoterapię (jeśli chciałby się Pan leczyć w ramach NFZ). Zachęcam do korzystania z tej pomocy, proszę mnie źle nie zrozumieć, warto po prostu korzystać z psychoterapii jeśli jest to możliwe. Niestety także nie mam możliwości udzielenia rad jak w domowy sposób można sobie radzić z takimi problemami, w dwóch powodów, po pierwsze trochę za mało wiem, po drugie zawsze lepsza jest bardziej kompleksowa pomoc. Słysze także że potrzebuje Pan pomocy na dzisiaj, na teraz, że pana stan bardzo Pana niepokoi a objawy są trudne do zniesienia. W tej sytuacji najlepiej postarać się o jak najszybszą wizytę u lekarza (do czego zachęcam), proszę jeszcze dzisiaj postarać się zapisać. Gdyby potrzebował Pan jakichś dodatkowych informacji czy wsparcia może się Pan kontaktować ze mną bezpośrednio. Pozdrawiam.