Uzależnienie od heroiny

Dzień dobry mój mąż jako nastolatek był uzależniony od heroiny.Niedawno przyznał że ma problem z met-amfetaminą (PIKO)nie stroni też od alkoholu i innych używek .Pod moją namową zrobił badanie na HCV i wyszło pozytywnie a w badaniu ALT ma 125,0.Moje pytanie brzmi do jakiego stanu mógł doprowadzić swoją wątrobę?Najprawdopodobniej HCV ma już ok 15 lat ,a o zdrowy tryb życia nigdy nie dbał .I czy jest to zaraźliwe poprzez stosunek?Jak wygląda leczenie HCV?

Hcv wymaga leczenia przez specjalistę, program leczenia dobiera się zależnie od stanu zaawansowania choroby, Twój mąż jest uzależniony i zniszczony przez narkotyki w tym matamfetaminę, .która jest wyjątkowo toksyczna.Jedyna rozsądna decyzja to leczenie w ośrodku zamkniętym.