Uzależnienie od jedzenia i natrętne myśli związane z jedzeniem

Zastanawiam się czy to jest uzależnienie czy już choroba ciągła myśl o jedzeniu nie ma dnia żebym nie poszła do sklepu po coś słodkiego nie wyobrażam sobie dnia bez jakiegoś batona.. Pomocy nie wiem co mam robić!!

Warto skonsultować się z psychologiem i przyjrzeć głębszym (emocjonalnym i osobowościowym) przyczynom trudności w opanowaniu impulsów związanych z jedzeniem. Specjalista będzie mógł także od razu zaproponować sposoby poradzenia sobie z zaburzeniami ( w procesie psychoterapii).

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Polecam konsultację u psychodietetyka, który najlepiej będzie przygotowany do pomocy w opisanej przez Panią sytuacji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
https://michalpyter.com

Witam,

Jeśli to Panią niepokoi, być może warto z pomocą specjalisty sprawdzić co się dzieje. Czasem różnica między normą a zaburzeniem jest bardzo nieostra i subtelna. Więc by ani nie bagatelizować, ani też nie wyolbrzymiać problemu zachęcam do rozważenia wizyty u psychologa/psychoterapeuty oraz rozmowy z lekarzem i sprawdzenia jakie podłoże mogą mieć opisane przez Panią nawyki i jak sobie z nimi poradzić. Po etapie diagnozy zapewne otrzyma Pani wskazówki co dalej.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Uzależnienie to też choroba. Warto się temu przyjrzeć i - skoro chce Pani to zmienić - podjąć terapię. Polecam spotkanie z psychologiem poznawczo-behawioralnym luz z psychodietetykiem. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Zgłaszany problem wcale nie musi dotyczyć problemów na tle psychicznym. Warto byłoby zaczerpnąć porady dietetyka. Być może to niedobór cukru (dobrze byłoby również wykonać badania krwi). Jeżeli nic nie zostanie wykryte, najlepiej skontaktować się z psychodietetykiem bądź terapeutą.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska