Uzależnienie od jedzenia i uczucie głodu

Wydaje mi sie że jestem uzależniona od jedzenia. Jem od rana do wieczora i w nocy i nigdy nie mogę się najeść, jestem non stop głodna. Może nawet nie głodna tylko po prostu MUSZĘ cały czas jeść. Jak sobie z tym poradzić?

Witam,
Skutecznym sposobem jest wprowadzenie regularnego wzorca odżywiania: 3 posiłki i 2 przekąski. Czyli: śniadanie, 2. śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacje. Odstępy pomiędzy posiłkami powinny wynosić nie więcej niż 3-4 godziny. No i pomiędzy posiłkami nie podjadamy. Porcje powinny być wielkości normalne, nie zbyt małe, bo wtedy czuje Pani głód i ma Pani potrzebę ciągłego podjadania.
Jesli chce Pani wiedzieć więcej, warto zajrzeć do książki "Jak pokonac napadowe objadanie". Autor Christopher G. Fairburn. Ja polecam ją moim pacjenom, z którymi pracuję nad podobnymi problemami do tych, które ma Pani.
Może też Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który specjalizuje się w zaburzeniach odżywiania.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Marta Dziekanowska

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem oraz psychoterapeutą.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska