Uzależnienie od jedzenia u 21-latki

Witam serdecznie, Mam problem i nie wiem jak się go pozbyć. Jestem uzależniona od jedzenia. Nie jestem jakoś super otyła, przy wzroście 173cm waże 67kg. Osobiście uważam że kilka kg w dół przydało się dla lepszego zdrowia i samopoczucia. Jednak problem tkwi w tym że muszę coś jeść, ciągle. Cały czas, nie mam na tyle silnej woli żeby przestać. Jem a potem mam wyrzuty sumienia. Tu truskawka, tu cukierk, kanapeczka i cały czas coś jem. Nie mogę przestać. Proszę o pomoc

Witam serdecznie,

Zaburzenia odżywiania są bardzo poważnym problemem o podłożu psychologicznym. Być może podjada Pani pod wpływem stresu, emocji? Jedząc bardzo często podnosi Pani wciąż poziom cukru we krwi a jak sa to niezdrowe, słodkie przekąski to wahania cukru są tym większe. Być może Pani główne posiłki są źle zbilansowane i organizm potrzebuje jakiegoś składnika odżywczego którego sie domaga co wywołuje wzmożony apetyt. Proszę postarać się jeść 5 razy dziennie, w regularnych około 3h odstępach. Posiłki powinny dostarczać wszystkich niezbędnych składników odzywczych - białko, węglowodany, tłuszcze. Jeżeli wciąż Pani zjada coś małego, nie wartościowego i tak naprawdę nie ma porządnego posiłku to waśnie jest przyczyna podjadania.
Chętnie prześledzę Pani jadłospis. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana może mi Pani opisała swój przykładowy dzień - z jakich głównych posiłków sie składa, jakie są to ilości i co Pani zjada na poszczególne posiłki. nie uwzględnia Pani przy tym podjadania. Ja zerknę i wskażę ewentualne błędy

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, cięzko będzie Pani pomóc słownie. Ja proponuję poprostu udać się do psychologa, a następnie do dietetyka w Pani okolicy, który pomoże ułożyć indywidualnie pod Panią zbilansowany jadłospis i nauczy, jak ma się Pani odżywiać, a psycholog podpowie, jak radzić sobie z napadami głodu i nagłej chęci jedzenia.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn

Witam serdecznie, zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty psychologa, psychodietetyka. Bezpośrednia konsultacja pomoże w ułożeniu indywidualnych wskazówek.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska