Uzależnienie od komputera w rodzinie

Witam Mieszkam w uk od ponad poltora roku razem z siostra i szwagrem. Problem polega na tym ze siostra i szwagier. Uzaleznieni sa od komputera siedza przed nim caly dzien az do poznej nocy w kazdej wolnej chwili. Z tego co wiem sytuacja trwa na pewno od 7 lat. Nie widza w tym zadnego problemu. Nie spotykaja sie ze znajomymi, nie wychodza nigdzie, nie rozmawiaja ze soba itd. Siostra lat 32 szwagier 39 a ja 30 jak moglbym im i sobie pomoc ?

Witam. Sobie tak, aby nie wyrywać sobie z głowy włosów skoro tak robią. To co może Pan zrobić to dowiedzieć się trochę o uzależnieniu od komputera i silnymi argumentami uświadomić im jak sobie szkodzą.

Przede wszystkim nie obarczać siebie odpowiedzialnością za ich problemy. Rozumiem jednak, że Pani na nich zależy, więc proponuję: zachęcać do innej aktywności fizycznej i intelektualnej, przedstawić rzeczowe informacje o uzależnienia, itp...