Uzależnienie od Lerivonu

Biore od paru lat lerivon 30 mg.Jak go regularnie zazywam to jest dobrze .Gdy odstawiam go to po paru dniach msm mdlosci bole w klatce piersiowej ogolnie zle sie czuje trace apetyt czuje sie fizycznie wyczerpana .Po ponownym wzieciu leku objawy ustepuja nabieram sil i checi do zycia czy to uzaleznienie od tego leku?

Lerivon, podobnie jak inne leki przeciwdepresyjne nie wywołuje uzależnienia. Natomiast nie należy odstawiać nagle dawki 30 mg. Wskazane jest bardzo powolne stopniowe zmniejszanie dawek, po 10 mg ci kilaka tygodni. Jeśli jednak objawy będą pojawiać się przy niższych dawkach - to trzeba wziąć pod uwagę konieczność kontynuowania leczenia.