Uzależnienie od marihuany - leczenie

Witam serdecznie. Mój chłopak ma 17 lat. Od 2 lat pali marihuanę. Jestem z nim od 2 miesięcy, ja mam 15 lat. Bardzo mi przeszkadza to, że pali. Kiedyś palił nawet dopalacze. Martwię się o niego, ponieważ boję się, że coś mu się przez takie coś stanie. Prosiłam Go, by przestał palić - mówił, że się postara, nic się nie zmieniło. Zaczęłam mu to ograniczać, że co 5 dni może palić. Za każdym razem to wykorzystuje. Nie mogę spać po nocach. Nie ufam mu, bo kilkakrotnie mnie z jego paleniem okłamał, że nic nie wiedziałam, że palił itd. On mówi, że przesadzam i że to jego rozrywka i co mi to szkodzi. Mnie to bardzo denewuje, bo ja nawet już go szantażowałam, że jak nie skończy z tym to zerwę z nim. Nic nie podziałało. Teraz ustaliliśmy, że może co miesiąc palić. Ale ja nie chcę, żeby w ogóle palił. Co mam robić ? Nie zerwę z nim, bo go kocham. Ja po prostu potrzebuję rady, bo sama już nie wytrzymuję.

Witam!

Osoby, które palą marihuanę, szczególnie młode, często dostrzegają tylko pozytywne strony tego, co robią. Dlatego tak trudno jest pokazać im, że palenie ma też negatywne strony. Próbujesz ograniczać chłopakowi możliwość palenia, ale to nie jest sposób na to, żeby on przestał. Sama piszesz, że Cię okłamuje, jak nie pozolisz mu zapalić. Szantaż też nie zmienia sytuacji, bo Ty nie chcesz go zostawić. Jeśli chcesz, żeby w ogóle nie palił, to on musi o tym zadecydować. On musi chcieć przestać, bo w innym wypadku zabranianie i szantażowanie na niewiele się zda. Warto z nim rozmawiać na ten temat. Mów mu o tym, co się z Tobą dzieje, jak się czujesz i dlaczego nie chcesz, żeby palił. Chłopak jest niepełnoletni, więc warto o tym powiedzieć jego rodzicom. Jednak to Ty zadecydujesz, czy to zrobisz czy nie. Postaraj się zastanowić, jak chciałabyś, żeby wyglądał Wasz związek, a jak będzie wyglądał, kiedy on się nie zmieni. Spróbuj spojrzeć na sprawę realnie, a nie przez pryzmat emocji. Miłość jest bardzo ważna w życiu, ale Twoje dobre samopoczucie i dobra relacja z partnerem też są bardzo ważne. Warto jest się starać o zmianę sytuacji, ale dobrze jest też patrzeć na sprawę przyszłościowo i stawiać sobie realistyczne cele.

Pozdrawiam