Uzależnienie od masturbacji a bezskuteczne starania o dziecko

Witam otóż mam nietypowy problem od podajże 12-13 lat masturbuje się codziennie miałem 2 przerwy 2 tygodniowe ale to wracało jak bumerang mam stałą partnerkę od 4 lat staramy się o dziecko dochodzę w niej ręką ale bez skutku a o dziecko staramy się od roku bez skutku nie wiem co jest ale mam obawy że jestem bezpłodny mam nerwicę leczę się u psychiatry i neurologa a moja dziewczyna ma epilepsję nie wiem co jest kochamy się 2 razy w miesiącu proszę o pomoc bo nie wiem co robić
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dzień dobry.

Opisał Pan kilka problemów, z których część wydaje się ze sobą „współgrać”, a właściwie z siebie wynikać: nerwica, masturbacja, niewielka częstotliwość współżycia, problem z zajściem w ciążę partnerki oraz Pańska potencjalna bezpłodność. Epilepsja partnerki, o której Pan wspomina, wydaje się być w tym kontekście oddzielnym zagadnieniem.

Podejrzewaną przez Pana bezpłodność można w prosty sposób zweryfikować poprzez przeprowadzenie badania nasienia, a trudności z zapłodnieniem partnerki nie powinny dziwić, jeśli podejmujecie Państwo współżycie jedynie dwa razy w miesiącu. Wyczerpujące informacje w tej sprawie powinien Pan otrzymać już u lekarza pierwszego kontaktu.

Z opisu wynika, że masturbuje się Pan przede wszystkim w celu rozładowania nerwicowego napięcia, co wskazuje na kompulsywny charakter masturbacji. Występuje też przewaga czynności masturbacyjnych nad normalnym współżyciem. Pisze Pan ponadto, że współżyjąc z partnerką, „dochodzi w niej ręką”, co rozumiem jako preferowanie „masturbacyjnej” stymulacji członka. Powyższe warto skonsultować z seksuologiem.

Napisał Pan również, że leczy się u psychiatry i neurologa. Można zapytać lekarzy, u których się Pan leczy, o ewentualne skutki uboczne przypisywanych Panu leków. Namawiam również na rozmowę z psychiatrą o opisywanych przez Pana dolegliwościach, bądź do kontaktu z lekarzem-seksuologiem, który mógłby skutecznie połączyć farmakoterapię z terapią seksuologiczną.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Niepłodność (ale nie BEZpłodność - czyli całkowitą i nieodwracalną niezdolność do zajścia w ciażę) można podejrzewać po ok. roku nieskutecznych starań o zajście w ciążę. Jeśli uprawiacie Państwo jednak seks 2 razy w miesiącu jest to zbyt rzadko dla skutecznego zabiegania. Nie wspomina Pan, w jakim jest wieku, ani w jakim wieku jest partnerka, a w dużym stopniu od tego zależą dalsze kroki. Nie mniej jednak polecam wspólne spotkanie w klinice leczenia niepłodności, szczegółowe badania, ocenę płodności obojga Państwa, przyczyn dotychczasowego braku ciąży itp. Poza czynnikami czysto medycznymi, wpływ na płodność może mieć również kondycja psychiczna, stres, uzależnienia, kondycja relacji itp. W leczeniu nerwicy i uzależnienia od masturbacji powinien Pan (obok pomocy psychiatrycznej i neurologicznej) rozważyć podjęcie psychoterapii, najlepiej w kontakcie z psychoterapeutą seksuologiem. Możecie Państwo również wspólnie z partnerką podjąć terapię partnerską.

Pozdrawiam!