Uzależnienie od masturbacji a chęć zerwania z nałogiem

Witam serdecznie; Przyznaje ze złością i smutkiem, że jestem uzależniony od masturbacji... Chciałbym zerwać z tym nałogiem. Niestety obecnie nie stać mnie na regularne wizyty u psychologa bądź seksuologa. Wiem, że 1 wizyta u takiego specjalisty kosztuje ok.100 PLN, a zapewne proces wychodzenia z nałogu trwa sporo... Gdzie na początku powinienem szukać pomocy? Próbować samemu ograniczać onanizm? Udać się do lekarza 1-wszego kontaktu?
ponad rok temu

Witam Pana
Uzależnienie od masturbacji ma różne podłoże. Przyczyn można się doszukiwać już we wczesnym dzieciństwie okres 3 – 6 lat. Dlatego lekarz pierwszego kontaktu dużo Panu nie pomoże. Lepiej udać się do psychologa lub psychoterapeuty. Nie musi Pan korzystać z prywatnych sesji. Na pewno w Pana mieście są poradnie zdrowia psychicznego,które mają umowę z NFZ. Wówczas nie płaci Pan, specjalistę obowiązuje tajemnica tak jak w prywatnym gabinecie
Pozdrawiam