Uzależnienie od masturbacji a problemy z erekcją

Witam mam problem przez 5 lat byłem uzależniony od masturbacji robiłem to często aż wkąńcu stwierdziłem że już z tym skończę a że mam silną wole to skończyłem. nie robię już tego tydzień i pojawił się problem nie mam nocnych erekcji ani erekcji przy dziewczynie, moje pytanie brzmi czy wszystko wróci do normy i po jakim czasie bo od kąt przestałem się masturbować to nie mam popędu seksualnego i ciężko z erekcją

Może to być bardziej złożony problem. Wydaje mi się, iż niestety porada online niewiele tu wniesie i warto, aby udał się Pan do seksuologa. Czasami podczas częstych masturbacji buduje się nawyk, który później utrudnia naturalne podjęcie współżycia - erekcja pojawia się tylko i wyłącznie podczas masturbacji i nie pojawia się w innych momentach. W takim wypadku bardzo wskazany jest kontakt ze specjalistą, który pomoże Panu przepracować ten problem. Pozdrawiam.