Uzależnienie od masturbacji a problemy z erekcją podczas seksu

Witam mam pewien problem. Mam 19 lat uprawiałem seks z kilkoma partnerkami, ale nigdy nie mogło dojść do erekcji. Powiem tylko ze dosc czesto sie masturbowalem. Czego mzoe to byc przyczyna?

Dzień dobry.

Jest Pan młodym, początkującym w sferze seksu człowiekiem. Seks uprawiany dopiero kilka razy może w takim wypadku zakończyć się niepowodzeniem, którego przyczyną niekoniecznie musi być masturbacja, ale np. zdenerwowanie wywołane chęcią sprostania zadaniu. Innym powodem może być przypadkowy, "jednorazowy" dobór partnerki, a w związku z tym brak pożądania, typowego dla stałych związków młodych ludzi.

Pozdrawiam.

Czy chodzi o to, że nie było wzwodu umożliwiającego stosunek płciowy?
Jesli tak było z kilkoma kobietami, to nie ma "leczyć" się w internecie, tylko proponuję odwiedzić lekarza seksuologa.
Pozdrawiam. JW