Uzależnienie od masturbacji a problemy z seksem

Witam, Proszę o odpowiedź na pytanie czy zaprzestanie masturbacji pozwoli na powrót do pełnej sprawności seksualnej? Byłem uzależniony od masturbacji, ale już od miesiąca tego nie robię i nie chcę do tego wracać. Jednak mam wrażenie, że jakieś skutki odczuwam, gdyż mój penis dość szybko opada i trudno utrzymać wzwód. Będziemy mieli z partnerką pierwszy raz i boję się, że się nie uda z mojego powodu. Umówiłem się również na wizytę do psychologa/seksuologa klinicznego, czy to dobry wybór?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Tak, zaprzestanie masturbacji powinno pomóc w powrocie do pełnej sprawności seksualnej. Jednak trudno powiedzieć kiedy to nastąpi. Badania amerykańskich seksuologów wskazują, że dzieje się to po około dwóch miesiącach od odstawienia masturbacji.
Pytasz, czy dobrze zrobiłeś umawiając się do seksuologa - myślę, że taka wizyta będzie dla Ciebie bardzo pomocna.
Pozdrawiam