Uzależnienie od masturbacji i brak satysfakcji u 18-latka

Witam. Nazywam się Marcel mam 18 lat. Mam problem z popędem seksualnym od 4-5 lat codziennie albo kilka razy dziennie się masturbuje co w ostatnim czasie nie sprawia już żadnej przyjemności ale czuje ulgę. Nawet kontakt z partnerkami za wiele nie zmieniał dalej kilka razy dziennie się masturbuje bez satysfakcji. Co powinienem z tym zrobić ?

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się do seksuologa np. w Poradni Seksuologicznej, Poradni Zdrowia Psychicznego czy Ośrodku Terapii Uzależnień.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Pana opis wskazuje, że masturbację podejmował Pan (i nadal podejmuje) nie w związku z nadmiernym popędem seksualnym i potrzebą jego obniżenia, a w związku z potrzebą obniżenia napięcia nerwowego. Stąd zapewne obecne uczucie braku przyjemności, przy odczuciu ulgi.
Mówiąc inaczej - wydaje się, że się Pan uwarunkował na "uspokajanie" nerwów za pomocą masturbacji, w związku z czym nie spełnia ona swojej "pierwotnej" funkcji.
Warto wobec tego skorzystać przynajmniej z konsultacji seksuologicznej.

Pozdrawiam.