Uzależnienie od masturbacji oraz brak spermy u nastolatka

Witam...Mam 14 lat jestem chłopcem i mam 3 problemy. 1. Jestem uzależniony do masturbacji, robię to 2-3 razy dziennie. 2. Gdy się masturbuję dochodzę w około minutę. 3. Gdy dochodzę nie leci mi sperma PROSZĘ O POMOC!!!

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam! Drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy, a mam wątpliwości, czy Twoja samodzielna próba zdiagnozowania siebie samego jest trafna. Napisałeś, że jesteś uzależniony od masturbacji, ale weź pod uwagę, w jakim jesteś wieku. Dojrzewasz i zaczynasz fascynować się sferą seksualną. Większość nastolatków zaspokaja swój popęd płciowy za pomocą masturbacji. By móc mówić o uzależnieniu od masturbacji, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy onanizujesz się w sposób nawykowy i mimowolny? Czy masturbacja jest częsta, regularna i stereotypowa? Czy masturbowanie zabiera Ci coraz więcej czasu? Czy z powodu masturbacji zaniedbujesz swoje dotychczasowe obowiązki, szkołę itp.? Czy rezygnujesz z rozrywek, spotkań ze znajomymi na rzecz możliwości masturbowania się? Czy możesz zapanować nad masturbacją, czy zmusza Cię do tego wewnętrzny impuls? Czy masturbujesz się w sposób kompulsywny, nagminny? To, że w czasie masturbacji dochodzisz bardzo szybko, nie musi oznaczać nic niepokojącego. Najprawdopodobniej Twój członek jest bardzo tkliwy i silnie reaguje na dotyk oraz pieszczoty, a Twój popęd seksualny – bardzo duży. Kolejny problem – brak spermy w wytrysku. Ilość spermy zależy między innymi od poprzedniej aktywności płciowej. Jeżeli danego dnia masturbujesz się kilkakrotnie, to z każdym orgazmem ejakulatu jest coraz mniej, a nawet może go nie być wcale. Pozdrawiam!

Dzień Dobry,

Zacznę od tego, żebyś nie podchodził do siebie w sposób mechanistyczny i zadaniowy.

Życzę Ci wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com