Uzależnienie od masturbacji u 21-latka

Zbyt częsta i agresywna masturbacja to mój problem, praktykuje to jakoś od 5 lat, ale zaczynałem z umiarem, z czasem coraz ostrzej i częściej, aż doszedłem do momentu w którym potrafiłem onanizować się codziennie, myślę że mój penis stał się mniej wyczulony. Zerwałem z tym 3 dni temu. Moje pytanie brzmi następujące. Co musiałbym zrobić żeby penis powrócił do dawnej "formy"? Czy wystarczy, jeśli przestanę się mastrubować, i znów stanie się bardziej wrażliwy i dłużej wytrzyma przed orgazmem?

Dzień dobry!

Każdy człowiek i każda historia jest inna. Nie jest możliwe odgadnąć, jakie będą konsekwencje zaprzestania masturbacji, czy zauważy Pan pożądane efekty, a także - jak będzie przebiegała sama rezygnacja/ ograniczenie masturbacji. Jeśli rzeczywiście nabrała charakteru uzależnienia, proces radzenia sobie z dotychczasowymi nawykami może być złożony.
Proszę osobiście skonsultować się z seksuologiem lub np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam,

Nawykowa masturbacja może prowadzić do utrwalenia się objawów wytrysku przedwczesnego (orgazm następuje bardzo szybko po rozpoczęciu stymulacji dotykowej). Nie podał Pan czy masturbacji towarzyszy oglądanie pornografii. Jesli tak jest, to należy odstawić materiały wizualne, a w przypadku rozładowywania napięcia seksualnego przez masturbację "sięgać" jedynie do własnych fantazji seksualnych. Jeśli problem "szybkiego dochodzenia do orgazmu" utrzyma się nadal po zmniejszeniu częśtotliwości masturbacji przez Pana oraz po podjęciu współżycia seksualnego, wtedy trzeba rozważyć diagnozę u lekarza seksuologa w kierunku wytrysku przedwczesnego.

Pozdrawiam!