Uzależnienie od masturbacji u 21-letniego mężczyzny

Mam 21 lat. Od kilku lat (4-5) walcze z nawykiem masturbacji. Jest logiczne ze w takim wypadku warto by było przejść sie do seksuologa ale chciałem zapytać się pomijając wizyte u niego to co ja mogę jeszcze zrobić aby łatwiej mi było zwalczyć ten nałóg. Sama świadomość moja, nastawienie jest całkiem negatywne. Masturbacja doprowadziła do ogladania pornografii a nawet depresji. W dodatku tak naprawde nie czuje przyjemności z tego ale zwierzęcą potrzebę. Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Ze względu na tak silne i utrwalone nawyki, które jednocześnie powodują cierpienie psychiczne, myśli depresyjne - właściwą drogą jest podjęcie psychoterapii. Może się Pan zgłosić np. do Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Seksuologicznej czy Ośrodka Terapii Uzależnień.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Być może to co Pan określa uzależnieniem, wcale nim nie jest.
A żeby to wiedzieć to niezbędna jest konsultacja u psychoterapeuty, niekoniecznie u seksuologa. W zależności od dostępności specjalistów w Pana okolicy - proszę udać się do np.: psychoterapeuty, psychiatry, seksuologa lub psychologa (np.: w PZP, prywatnie).