Uzależnienie od masturbacji u 21-letniego mężczyzny i problem z abstynencją

Witam mam 21 lat i jestem uzależniony od masturbacjii do tego stopnia że gdy założyłem sobie że nie będę onanizował sie przez tydz czasu nie wytrzymałem po 2 dniach co mam zrobić?

Dzień dobry!

Nie każda masturbacja, nawet bardzo regularna i częsta, ma charakter uzależnienia. Potrzeba seksualna jest jedną z naturalnych dla człowieka i całkowita rezygnacja z seksu/ masturbacji dla większości ludzi jest trudna. Zdecydowanie jednak Pana odczucie, zaniepokojenie wskazuje na konieczność osobistej rozmowy z psychologiem. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego czy Ośrodka Terapii Uzależnień lub Poradni Seksuologicznej.

Pozdrawiam!