Uzależnienie od masturbacji u 22-latki

Witam! Mam problem z masturbacja. Zaczelo sie w dziecinstwie,byl to lek na stres. Dzis jestem 3l. po slubie, rok temu przestalam juz to robic a teraz znow do tego wrocilam. Przyznalam sie do wszystkiego partnerowi (wczesniej sie wstydzilam)ale on sie zdystansowal, jest mu przykro,mysli ze mnie nie zaspakaja w lozku(tak nie jest!).Nie wiem co robic bo kiedy to robie mam ochote czesciej na seks a wiadomo jak to wyglada u facetow..kiedy sie nie masturbuje ochota slabnie... prosze o pomoc!

Dzień dobry.

Z Pani postu można wnioskować, że czuje się Pani winna wobec partnera, tak, jakby popełniła wobec niego jakiś grzech. Tymczasem masturbacja uznawana jest po prostu za jeden ze sposobów zaspokajania podniecenia seksualnego. Dodać trzeba, że wiele par obok tzw. "zwykłego" seksu uprawia wzajemną masturbację, co niejednokrotnie dodaje pikanterii związkowi.
Jednocześnie, jak rozumiem, Pani partner czuje się niedoceniony oraz trochę "oszukany", wobec czego sugerowałbym Pani i partnerowi konsultację seksuologiczną, dzięki której moglibyście oboje "zaprzyjaźnić" się z różnymi praktykami seksualnymi - bez niepotrzebnych wyrzutów sumienia i (samo)oskarżania się.

Pozdrawiam.