Uzależnienie od masturbacji u 24-letniej osoby

Mam 24 lata. Od wczesnego dzieciństwa masturbuję się. Problem w tym, że jeżeli coś nie powiedzie mnie się w życiu, to zganiam to na masturbację, twierdząc, że to ona jest podłożem- a w zasadzie jej kolejność, np. że była negatywna. Po samogwałcie, kiedy odnoszę sukcesy nazywam go pozytywnym. Jak przerwać to błędne myślenie? Wolałbym spróbować samemu zamiast udać się do lekarza psychiatry. Proszę o pomoc.

Witam Pana,

Z tak skąpego opisu Pana objawów trudno o wiążące wnioski, a tym bardziej trudno zaproponować skuteczną metodę psotępowania terapeutycznego. Pana objawy mogą odpowiadać natrętnym myślom tj. obsesjom o tematyce seksualnej. Takie objawy leczy się przy pomocy psychoterapii, a przy braku efektów- farmakoterapią. Na ten moment warto zaakceptować impulsy seksualne, które prowadzą do podejmowania masturbacji, ale bez przypisywania tej formie aktywnosci seksualnej specjalnego - magicznego znaczenia. Warto takzę zaprzestać doszukiwania się powiazań pomiędzy wydarzeniami życiowymi, a aktywnością masturbacyjną. Autoerotyzm to jedna z form ekspresji seksualnej podejmowanej przy niedostępności partnera seksualnego i nie jest niczym złym !!! Zatem karanie się poprzez poszukiwanie negatywnych zdarzeń mogących mieć z nią związek- nie ma szczególnego sensu. Jesli jednak objawy obsesyjnych rozważań na temat masturbacji będą się utrzymywać i powodować u Pana cierpienie- warto skunsultować się z lekarzem seksuologiem (najlepiej psychiatrą seksuologiem) w celu psotawienia diagnozy i wdrożenia odpowiedniej terapii.

Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza