Uzależnienie od onanizowania się u 24-latka

Dzień dobry mam 24 lata i od 7 lat mam problem z onanizowaniem się,raz udało mi się przez 5 miesięcy bez tego wytrzymać,nie wiem co teraz zrobić?są na to jakieś tabletki,lekarstwa?

Dzień dobry!

Masturbacja sama w sobie jest naturalnym, prawidłowym i powszechnym sposobem zaspokajania potrzeb seksualnych. Nie każda masturbacja, nawet częsta czy regularna, jest uzależnieniem. Jeśli podejrzewa Pan, że Pana masturbacja ma charakter uzależnienia, należy skonsultować się z psychologiem seksuologiem i/ lub lekarzem seksuologiem. Drogą leczenia uzależnień behawioralnych jest psychoterapia.

Pozdrawiam!