Uzależnienie od papierosów i schizofrenia

Jestem schizofreniczką,nie mogę odstawić papierosów,jestem religijna i boję się,że po prostu trafię do piekła za to palenie...!Jestem sfrustrowana tym zamkniętym kręgiem uzależnienia od nikotyny,czy ktoś może mi coś sensownego poradzić ? Mam 40 lat,męża i syna,ostatni raz w szpitalu byłam w 2010r.Przyjmuję leki i palę paalęęę paaaaalęęęęę plus do tego kawa.

Dzień dobry.

Nie wydaje się, by próby przekonania Pani, że palenie papierosów nie stanowi grzechu, który pretendowałby Panią do ognia piekielnego w przyszłości.
Konieczny byłby kontakt z psychiatrą.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Może Pani spróbować różnych środków wspomagających odstawienie nikotyny.
Może Pani poszukać w swojej miejscowości poradni antynikotynowej - zazwyczaj przy poradniach chorób płuc/pulmonologicznej.

Piekło już Pani ma, teraz warto zadać sobie pytanie jak można z niego wyjść. Palenie papierosów powoduje obniżenie nastroju i samopoczucia na skutek zakłócenia wydzialania dopaminy w mózgu. Palacz pali nie dla tego żeby poczuć się dobrze ale żeby na chwilę przestać czuć się źle, a czuje się źle min. dlatego, że pali. Na tym polega spirala nałogu. Niestety, paląc nie możemy czuć się na dłuższą metę dobrze.