Uzależnienie od papierosów u 16-letniego syna

Moje dziecko się uzależnilo ma 16 lat jak mogę mu pomóc on pokazuje emocje palił paczkę dziennie a teraz już 8 papierosów na dzień nie to Dziecko bardzo proszę o pomoc. Pije tez niekiedy alkohol może łatwiej się uzależnić od alkoholu jak jest uzależniony od tytoniu?

Pozdrawiam serdecznie.

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z psychoterapii rodzinnej, która pomoże nie tylko poradzić sobie z uzależnieniem syna, ale także pomoże Państwo lepiej funkcjonować jako rodzina i wspierać się nawzajem.

Dzień dobry,

Proszę udać się z dzieckiem do Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży bądź znaleźć psychoterapeutę (w ofercie prywatnej) pracującego z młodzieżą / prowadzącego psychoterapię rodzinną.