Uzależnienie od pornografii a masturbacja

Witam,Przez długi okres byłem uzależniony od pornografii. Wyczytałem że warto wtedy ograniczyć masturbację. Po 86 dniach bez orgazmu, w trakcie mojej pierwszej masturbacji nie odczułem orgazmu. Później bywało lepiej, ale obecnie jest tak że nie oduczwam orgazmu, tylko sam wytrysk.Czy długotrwała abstynencja seksualna mogła spowodować moje obecne problemy? Jak to leczyć?

Proponuję skorzystać z fachowej konsultacji seksuologa, najlepiej seksuologa psychologa.
W Warszawie nie powinno być problemu z dostępnością.
Warto wybrać doświadczonego terapeutę/terapeutkę.
Życzę powodzenia. JW, www.seksuologia.org.pl