Uzależnienie od pornografii a zaburzenia erekcji

Czy pornografia ma wpływ na zaburzenia erekcji ? Mam 18 lat i jestem uzależniony od pornografii. Miałem 2 próby seksu i nie mogłem osiągnąć wystarczająca erekcje. Przestałem sie masturbować, jednak z pornografii nie zrezygnowałem. Czy SAMO oglądanie (bez masturbacji) ma jakis negatywny wpływ na moją erekcję ?

Uzależnienie to utrata kontroli nad daną sferą życia.
Warto powalczyć o odzyskanie kontroli, pomóc w tym może psycholog specjalista uzależnień.
Pornografia sprzedaje iluzje, wprowadza w błąd, zwłaszcza niedoświadczonych w sferze seksu...
Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Powinien Pan skonsultować się z seksuologiem oraz podjąć terapię uzależnienia. Przed Panem całe dorosłe życie, w którym z dużym prawdopodobieństwem będzie Pan chciał tworzyć związki i uprawiać seks. Aby było to możliwe i w pełni komfortowe dla Pana oraz przyszłych partnerów/ partnerek, warto stawić czoła problemowi uzależnienia. Tak, nadużywanie pornografii, również bez masturbacji, można wpływać na pożądanie i podniecenie seksualne oraz erekcję.

Pozdrawiam!