Uzależnienie od pornografii a związek

Witam jestem zazdrosna o "pornosy". Mój partner zapewnia mnie że to że to ogląda o niczym nie świadczy i że nie wkłada w to żadnych emocji i to jest tylko po to by się zaspokoić kiedy mnie przy nim nie ma lub najzwyczajniej czasem lubi. Mówi mi że to w żaden sposób nie wpływa na nasz związek w którym jesteśmy 3 lata. Dopiero od niedawna zaczęło mnie to boleć i wcześniej mi nie przeszkadzało. Bardzo się przez to kłócimy bo on ma już dość zapewniania mnie że tylko mnie kocha i tylko ja się liczę!

Dlaczego jednak kontynuuje działanie o którym wie, ze jest dla Pani raniące? I skąd bierze się potrzeba dodatkowej stymulacji seksualnej? Czy Państwa relacja zaspokaja potrzeby obojga? Warto poszukać motywacji i przyczyn tego typu zachowań. Pomoże to odnaleźć niespełniona potrzebę oraz znaleźć rozwiązanie, które usatysfakcjonuje oboje.

Witam, proszę skonsultować się z psychologiem, skorzystać z terapii par, lub indywidualnej. Oglądanie pornografii również może być uzależniające, wpływać na jakość związku. W jaki sposób wpływa to na partnera, co mu to daje, czemu poświęca czas na oglądanie filmów pornograficznych, ile czasu poświęca dziennie, czy jeszcze jest w stanie kontrolować to zachowanie. Oglądanie pornografii nie wiąże się z miłością, przywiązaniem i bliskością, nie jest to relacja, ale zaspokajanie się, jednak wywołuje emocje. Jeżeli nie akceptuje Pani oglądania filmów przez partnera warto o tym porozmawiać. Napisała Pani że wcześniej oglądanie pornografii nie przeszkadzało Pani. Proszę się zastanowić co się zmieniło. Pozdrawiam serdecznie