Uzależnienie od pornografii i atak zimna

Witam. Od jakiegoś czasu wieczorami przed snem zdarza mi się przeglądać zdjęcia nagich pań na portalach matrymonialnych, od razu łapią mnie dreszcze, czuje zimno mimo, ze na zewnatrz jest 25 stopni musze wtedy się przykryć i tak przez 10 min trwa "atak" . Może to mieć jakiś związek z moim uzależnieniem od pornografii, czy jednak czymś innym ? Od roku zaprzestałem oglądać filmy porno. Boje sie, ze podczas seksu moze stac sie to samo.

Jest to dość nietypowa reakcja somatyczna. Przypuszczalnie ma swoje podłoże psychiczne, ale raczej nie łączyłabym tego z uzależnieniem od pornografii. Raczej stawiałąbym na pewne reakcje nerwicowe, lękowe, które objawiają się w taki somatyczny sposób. Warto przyjrzeć się temu problemowi w gabinecie psychoterapeutycznym, bo źródło może być szersze i kontekst większy. Lepiej zapobiegać niż leczyć - skoro już się Pan obawia, że może mieć problemy w sferze seksualnej, to tym bardziej przepracowanie trudności teraz pomoże im zapobiec w przyszłości. Pozdrawiam.

Na podstawie krótkiego opisu trudno stwierdzić jakie jest podłoże odczuwania przez Pana zimna podczas oglądania zdjęć nagich kobiet. Potrzebny jest szerszy ogląd sytuacji. Dlatego zachęcam aby udał się Pan na konsultację do psychologa/psychoterapeuty. To ważne, zwłaszcza że obawia się Pan że reakcje mogą przełożyć się na sferę seksualną.

Pozdrawiam serdecznie.