Uzależnienie od słodyczy a dieta

Witam. Od czerwca tego roku przeszłam na dietę, ćwiczę i schudłam już praktycznie 9 kg. Niedawno pozwoliłam sobie na więcej z jedzeniem, a szczególnie ze słodyczami. I od tygodnia nie potrafię się już powstrzymać, szukam jak uzależniona czegokolwiek słodkiego. Jeśli nie znajdę to po prostu popadam w furię i czuję się dziwnie. Podczas diety udało mi się pokonać to "uzależnienie" a teraz wszystko wróciło. Jeszcze święta idą... Boję się, że będę mieć efekt jojo. Co robić?

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

I jak przeżyła Pani Święta?
Zawsze polecam Klientom taki trik: jeżeli mam ochotę na coś słodkiego, to:
1. wybieram słodycze dobre jakościowo - a co za tym idzie drogie (z reguły żal nam pieniędzy i sobie odpuszczamy)
2. robię coś sama - np. piekę ciasto, żadnych kupnych słodyczy! (z reguły nam się nie chce i sobie odpuszczamy)
3. kiedy jem coś słodkiego, od razu sięgam po świeży owoc (z wyjątkiem winogron i bananów) - kostka czekolady i pół jabłka (z reguły nam się nie chce owoców i sobie odpuszczamy).

A może musi Pani jeść słodycze, bo Pani dieta jest zbyt uboga energetycznie i organizm błaga Panią o energię? Albo śniadanie nie jest spożywane w ciągu 1 godziny od wstania z łóżka i w organizmie powstaje NPY, który zmusza do wieczornego podjadania słodkości?

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!