Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od środków przeczyszczających

Nadużywam środków przeczyszczających od 10 lat(Figura1).Zaczęło się od próby schudnięcia.Mój organizm przyzwyczaił się i nie byłam w stanie się wypróżnić bez jej pomocy.Próbowałam parę razy zmniejszyć ilość (zaparzam 2 torebki) ale po kilkudniowych zaparciach poddawałam się.Chcę wyjść z zaklętego koła ale nie wiem jak.Jestem na diecie bogatej w błonnik,piję dużo wody,jem warzywa/owoce ale nadal potrzebuję herbatek.Jak mam zacząć proces wychodzenia z uzależnienia i nie mieć tygodniowych zaparć?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Udrażnianie przełyku metodą endoskopową

Obejrzyj nasz film i dowiedz się, czym jest udrażnianie przełyku metodą endoskopową. Sprawdź, w jakich sytuacjach wykonywany jest ten zabieg. O udrażnianiu przełyku mówi lek. Marcin Radkowski.

Dzień dobry W herbatkach typu figura znajdują się senes/ kora kruszyny które w nadmiarze powodują atonię jelit / zaburzenia czynnościowe. Przede wszystkim należy z nich zrezygnować. Zalecam także wizytę u dobrego dietetyka, który za pomocą diety powinien ustabilizować pracę jelit. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Witam serdecznie,

Z pewnością powinna Pani zrezygnować z tego typu herbatek i pozwolić organizmowi pracować naturalnie. Po odstawieniu danej herbaty może mieć Pani zaparcia ale trzeba to przeczekać a organizm zacznie prawidłowo pracować. Tak jak Pani wspomina dieta powinna być bogata w błonnik ale z nim tez nie należy przesadzać, ponieważ dostarczanie zbyt dużej ilości błonnika w diecie może mieć przeciwne skutki do zamierzonych. Jeżeli będzie Pani spożywała zbyt dużo błonnika a do tego piła zbyt mało czystej wody mineralnej może to przyczynić się do zaparć. Pisze Pani iż pije dużo wody i mam nadzieje że około 2l/dzień występuje. Dobrym i naturalnym sposobem na zaparcia jest zjedzenie rano na czczo kiwi z oliwą. Wiem że nie brzmi to zbyt zachęcająco i smacznie ale działa. Może Pani również wprowadzić siemię lniane do diety oraz pić codziennie rano przed śniadaniem szklankę wody z sokiem z cytryny. Jeżeli zaparcia nie miną proszę skontaktować się z lekarzem .

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy