Uzależnienie od stosowania xylometazolin

Witam. Od ponad dwóch lat używam kropli do nosa, ktòre zawiersją xylometazolin. Farmaceuta powiedzial, że to uzależnienie lecz bez nich nie mogę oddychać. Mieszkam w Anglii a tu lekarze są niewyedukowani I nie bardzo wiem do jakiego specjalisty się udać

Na własną rękę - dużo cierpliwości. Trzeba wytrzymać kilka dni z zatkanym nosem, jeśli problem nie jest głębszy niż samo uzaleznienie, to nos powinien wrócić do normy.
W trakcie leczenia uzależnienia można stosować wodę morską hipertoniczną, która ma analogiczne działanie, niestety słabsze, za to nie powoduje uzależnienia.
Podłożem, może być alergiczny nieżyt nosa, w takim przypadku bez leków przeciwalergicznych może sobie Pani nie poradzić.
Jeśli silna wola i zaprzestanie stosowania przez jakiś czas nie pomoże, radzę udać się do laryngologa.

Witam serdecznie,
rzeczywiście wygląda to na rodzaj uzależnienia, którego mniej więcej tak trudno się pozbyć jak rzucić palenie. Nie wiem czy u Pani występuje w przypadku prób odstawienia tzw. katar polekowy, bo nic Pani na ten temat nie napisała.Właściwym specjalistą
w tym temacie byłby psychoterapeuta lub hipnoterapeuta. Psychoterapię mogę Pani zaoferować on-line przez skypa, hipnoterapię niestety tylko osobiście.
Pozdrawiam miło