Uzależnienie od u marihuany 27-letniej kobiety

Moja 27 letnia corka przed 2 laty leczyła się w poradni z uzależnienia od marihuany. Po okolo 8 miesiacach znowu palila, choc mowila, ze to tylko okazjonalnie. Dodam, ze nie ma rodziny, jest wyksztalcona osoba, lubiąca życie towarzyskie, ale nie ma nikogo bliskiego. Mieszka w miescie oddalonym od nas okolo 65 km. Nie zorientowalismy sie, że znowy pali. Nie chodzi do pracy, prowadzi nocny tryb życia, nie postepuje racjonalnie. przy tym jest chora na chad, przestała brać leki. Pali codziennie

Dzień dobry,

Nie pisze Pani czy córka jest pod stałą opieką psychiatryczną, a to jest konieczność w przypadku CHAD'u - a przede wszystkim systematyczne zażywanie leków.
Proszę namówić córkę na wizytę u lekarza psychiatry, bo wydaje się że obecnie jest w fazie choroby. Można również rozpatrzyć leczenie na oddziale szpitalnym, który specjalizuje się w leczeniu chorób afektywnych (np.: Centrum Psychiatrii w Katowicach, Szp. Uniwersytecki w Krakowie).

Szanowna Pani,

nie sformułowała Pani pytania ale rozumiem, że chodzi o to jak można pomóc córce? Wówczas polecam konsultacje z psychologiem z poradni leczenia uzależnień. Dorosłej osoby nie można zmusić do leczenia, ale od niego może Pani dostać wskazówki, jak wzbudzać w niej motywację do zmiany, powrotu do leków i jak nie wspierać pozostawania w uzależnieniu.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org