Uzupełnianie przestrzeni pomiędzy zębami mostkiem

Witam. Brakuje mi w górnej szczęce zębów 4 i 6tki. Wczoraj ugryzłem twardy przedmiot i strzeliło mi coś w 5tce i się kiwa ( tak jakby trzymała się na jednym z dwóch korzeni ), odchyla się tylko w jedną stronę. Czy w jakikolwiek sposób tego zęba da się leczyć ? Czy może wstawić np. mostek który uzupełni przestrzeń od 3 do 7. Czy takie mostki są bardzo kosztowne ? Ceny w internecie pokazują tysiące złotych. Nie stać mnie na takie wysokie ceny.

Witam,

Z tego co Pan opisuje 5-ka uległa złamaniu. Od głębokości tego złamania zależy czy ząb da się uratować. Musi Pan to skonsultować ze stomatologiem.
Jeśli chodzi o uzupełnienie braku zębów to najlepszym, ale również najkosztowniejszym rozwiązaniem są implanty (min. 5000 zł za 1 implant z koroną). Jeśli chodzi o most to koszt za 1 pkt wynosi ok. 1000 zł więc most, o którym Pan pisze kosztowałby ok. 7000 zł.

Proszę najpierw sprawdzić możliwości ratowania 5-ki a następnie pomrozmawiać ze swoim lekarzem o możliwościach odbudowy.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl