Uzupełniany ząb po leczeniu kanałowym wykonywanym pod mostkiem protetycznym

Witam. Dziś miałam uzupełniany ząb po leczeniu kanałowym wykonywanym pod mostkiem protetyczny. Po zabiegu powiedziano mi, że istnieje możliwość iż ten ząb się złamie. Jakie jest prawdopodobieństwo takiego wypadku, skoro jest on wypełniony i wzmocniony od zewnątrz mostkiem protetyczny? Pozdrawiam.

Zęby leczone kanałowo są zawsze słabsze.Jeżeli są elementem w moście mają większe szanse na długoletnie funkcjonowanie.Ich wytrzymałość zależy między innymi od stopnia zniszczenia i roli jaką pełnią w uzupełnieniu protetycznym.