Uzupełnienie braków zębowych implantami

Proszę o informację co mogę zrobić z zębami (a raczej ich brakiem) mam bardzo duże dziury po plombach itd. oraz jedynkę, i dwójkę górne, które są zastąpione sztucznym zębem umocowanym na korzeniu i szarzeją -czy taki stan zębów wskazuje na użycie implantów? ile to może kosztować?i czy trzeba brać urlop, żeby nikt nie widział mnie zupełnie bez zębów?

W bardziej złożonych przypadkach, jak u Pani na pewno trzeba się skonsultować ze stomatologiem. Jeżeli wypadły Pani wypełnienia (plomby), to jak najszybciej trzeba je uzupełnić, żeby nie dochodziło do nawrotu próchnicy i powstawania stanów zapalnych. Ubytki zębowe pojedyncze, wielozębowe i nawet bezzębie (całkowity brak zębów) można odbudować na implantach. Jest to rozwiązanie jedno z droższych – koszt odbudowania jednego zęba na implancie tytanowym z łącznikiem i koroną, to kwota od 4-10 tys. zł. Są również bardziej ekonomiczne rozwiązania, jak korony i mosty. Implanty najczęściej stosowane są w przypadku braków zębowych, a także wtedy, gdy zęby są bardzo zniszczone – jest to wybór bardziej kosztowny, ale i trwalszy, który będzie służył nam wiele lat. Co do wyboru konkretnej metody, najlepiej zapytać specjalisty, który doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie w Pani przypadku. Koszty leczenia także ustalane są indywidualnie. Najlepiej zacząć od konsultacji u stomatologa, który dokładnie zapozna się ze stanem Pani zębów i zaproponuje odpowiednie leczenie, a także wyjaśni jak długo będzie przebiegał cały proces.

Witam serdecznie,
W przypadku kompleksowych przypadków, należy przeprowadzić dokładną diagnostykę i najpierw wszystko dokładnie zaplanować, aby całe leczenie do siebie pasowało i się wzajemnie uzupełniało.
Jeśli chodzi o leczenie implantologiczne, to jest to obecnie najlepsza dostępna metoda uzupełniania braków zębowych. Jest to rozwiązanie dość drogie, ale służy nam potem docelowo przez całe życie. Również funkcjonowanie, żucie, gryzienie jest dla pacjenta najwygodniejsze w przypadku odbudowy na implantach.
Odnośnie możliwości leczenia implantologicznego to należy udać się na konsultację, gdzie na podstawie tomografii komputerowej (trójwymiarowy obraz naszej kości) implantolog oceni stan i jakość naszej kości. Pozwoli to ocenić czy na pewno w miejscach braków zębowych jest możliwe umieszczenie implantu. Koszt wszczepienia implantu jest różny, zależy od jakości wykonania i odbudowy, zakresu gwarancji, elementów dodatkowych (komputerowe planowanie, uzupełnienia tymczasowe itp).
Jest jak najbardziej możliwość uzupełnienia zębów na czas wgajania implantów.