Używaliśmy prezerwatywy a ja nie mam miesiączki - czy to ciąża?

W wrześniu miałam okres, potem w październiku nie miałam, zrobiłam test 21 listopada - był negatywny. Myślałam, że już wszystko będzie OK, jednak w grudniu znów nie miałam. Zrobiłam kolejny kilka dni temu (2-3 dni temu), wynik był znowu negatywny. Współżyłam z mężczyzną kilka razy bez zabezpieczenia, ale to wyglądało tak, że z 3 razy wsadził i wyciągnął, założył prezerwatywę i dalej się kochaliśmy. Prezerwatywa zawsze po stosunku jest dokładnie sprawdzona czy nie ma żadnej dziurki, poza tym chłopak kończy zawsze po za mną. Nie mam żadnych objawów ciąży, ale mimo wszystko się martwię. :( Chciałabym wiedzieć czym może być spowodowany taki brak miesiączki i czy mogę być w ciąży? Dodam, ze często chorowałam na nerki, a ostatnio podejrzewałam u siebie grzybice pochwy, czy może to mieć coś wspólnego z moim problemem. Nie byłam u ginekologa, bo jest mi trochę głupio, nigdy u niego nie byłam, bo nie przepadam za lekarzami.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyczyn zatrzymania miesiączki może być wiele, najczęściej jest możliwość ciąży, jednakże dosyć często przyczyną są zaburzenia hormonalne lub zmiany organiczne. Choroby ogólnoustrojowe np.  odmiedniczkowe zapalenie nerek może wywierać wpływ na gospodarkę hormonalną, a więc je także należy uwzględnić.

W opisanej sytuacji wydaje się, że przyczyną zatrzymania miesiączki może nie być ciąża, a dokładne rozpoznanie będzie możliwe dopiero po wykonaniu badania ginekologicznego i ewentualnych badań dodatkowych. Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe zastosowanie odpowiedniego leczenia.

W opisanej sytuacji wizyta u ginekologa jest konieczna.

Redakcja abcZdrowie.pl