Używanie szarego mydła a przyjmowanie cynku i magnezu

Dzień dobry! Mam trochę dziwne pytanie tzn. trochę nietypowe, a jednak bardzo mnie nurtuje. Używam szarego mydła, które zawiera między innymi Tetrasodium EDTA. Przeczytałąm coś takiego -"Kosmetyków z EDTA nie należy stosować zwłaszcza wtedy, gdy przyjmujemy leki zawierające cynk, żelazo, miedź, glin, ołów i bizmut. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż EDTA ma działanie wiążące metale ciężkie.". Czy w takim razie kiedy zażywam cynk i magnez mam zrezygnować z szarego mydła?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
EDTA faktycznie może wiązać niektóre elektrolity, ale wtedy gdy znajduje się w surowicy krwi lub żołądku. W przypadku normalnego użytkowania mydła, nie trzeba z niego rezygnować.