Używanie szczoteczki elektrycznej u 15-miesięcznego dziecka

Witam . Mój 15 miesięczny synek bardzo nie lubi myć ząbkow szczoteczka manualna co zawsze kończy się wyrzucem szczotki. Zależy mi na jego chigienie gdyz pija dużo cherbat. Czy w związku z tym mogę uzywac szczoteczki elektrycznej i czy nie uszkodzi ona szkliwa? Prosze o pomoc.Pozdrawiam Serdecznie.

Nie ma przeciwwskazań do używania szczoteczki elektrycznej. Musi być to jednak specjalny model dla dzieci. Polecam PHILIPS Sonicare For Kids. Ma ona możliwość regulacji siły szczotkowania oraz bardzo małą główkę. U mojego syna wprowadziłem ten model w podobnym wieku, teraz (prawie 3 lata) stosujemy wymiennie szczoteczkę elektryczną i ręczną (dzieci lubią mieć jakiś wybór).

Szkiwa nie uszkodzi , ale chyba to jeszcze za młody użytkownik szczoteczki elektrycznej , sam tego nie zrobi a osoba myjąca nie mając czucia może uszkodzić dziąsła i błone śluzowa.
Herbatki jeżeli nie są słodzone nie mają negatywnego wpływu na higienę