Używanie tamponów a badanie ginekologiczne

Witam. Chcę iść do ginekologa ale się boję że będzie badał mnie przez odbyt. Używam tamponów i błony już nie mam bo uprawiam petting. Nie współżyłam. Nie chce być bada przez odbyt i też nie chce mówić dlaczego nie mam błony. Czy jeśli powiem że używam tamponów to będzie badać mnie normalnie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na początku wizyty powinna Pani jasno określić, że nie zgadza się na badanie przezodbytnicze. Lekarz oceni czy możliwe jest badanie przez pochwę. Jeśli będzie taka możliwość to zostanie ono przeprowadzone. Nie ma Pani obowiązku tłumaczenia się lekarzowi w jaki sposób doszło do przerwania ciągłości błony dziewiczej.