Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Używanie wibratora mamy a ryzyko ciąży

Dwa razy użyłam wibratora mamy i boję się, że mogę być w ciąży. Czy mogły być tam plemniki? Teraz spóźnia mi sie okres juz 8 dni, ale czy może być to spowodowane, że ostatni zaczął się tydzień wcześniej przez zmianę klimatu?
KOBIETA ponad rok temu

Wyznaczanie dni płodnych

Witam serdecznie. Teoretycznie ryzyko takie istnieje, jednak prawdopodobieństwo jest bardzo małe. Plemniki żyją do 72h w sprzyjających warunkach a lateks do takich nie należy. Z pewnością po każdym użyciu wibrator jest myty więc to także minimalizuje szanse na przeniesienie plemników. Istnieje wiele powodów opóźnienia menstruacji do najczęstszych należą stres, zmiana klimatu czy diety. Dużo bardziej prawdopodobne jest że właśnie te czynniki powodują opóźnienie miesiączki.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Wibrator także przed użyciem powinien być wymyty, a następnie ubrany w prezerwatywkę. A najlepiej nie używać czyjegoś, nawet mamy... W opisywanej sytuacji możliwość prokreacji statystycznie nieznaczna, ale nie niemożliwa...

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy