Vancomycyna u noworodka

Witam. Urodziłam córkę w 28 tygodniu ciąży. waga 1100g o skali 6 pkt. Przebyła różne zakażania, gronkowce nie gronkowce. Lekarze podawali jej vancomycyne. Czy to prawda,że jest ona niebezpieczna w skutkach? Czy można podawać to takiemu maleństwu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Antybiotyk ten jak zresztą każdy lek może nieść ze sobą pewne działania niepożądane. Warto jednak zaznaczyć iż brak jego użycia byłby bardziej groźnym w skutkach dla dziecka.