Vermox i Metronidazol a ciąża

W pierwszym miesiącu ciąży, o której nie wiedziałam, zażywałam vermox i metronidazol. Jakie są szanse na to, ze moje dziecko będzie zdrowe?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Niestety nie da się w sposób ścisły określić jakie konkretnie są szanse, że dziecko urodzi się zdrowe. Oczywiście istnieje duże prawdopodobieństwo, że leki nie wpłynęły na rozwój płodu. Powinna Pani regularnie odwiedzać ginekologa, który będzie obserwował czy z dzieckiem nie dzieje się nic niepokojącego i w razie potrzeby wdroży odpowiednie postępowanie. Proszę nie martwić się na zapas.