Viagra a Nebilet.

Witam, czy stosowanie Viagry 25mg nie jest bezpieczne w sytuacji leczenia się następującymi lekami zażywanymi rano: Nebilet 5mg 1/2tabletki, Prestarium 5mg, Controloc 40mg, Setaloft 50mg, Preductal MR 35mg, Sortis 20mg 1/2tabletki (wieczorem). Mam 45lat i uregulowane lekami ciśnienie w granicach 105-135/65-90, puls 65-90. Moje wątpliwości dotyczą głównie Nebiletu, który należy do leków należący do grupy leków beta-adrenolitycznych III generacji i wpływa on na syntezę tlenku azotu, co chyba jest przeciwskazaniem do łączenia go z Viagrą.Jednak mój kardiolog stwierdził, że w takiej dawce nie ma przeciwskazań. Z góry dziękuję za możliwie szybką i wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam.

45 LAT ponad rok temu

Szanowny Panie,

Bezpieczeństwo stosowania leków Nebilet oraz Viagra  łącznie jest dyskusyjne.

Z jednej strony, jak Pan zauważył, Viagry nie należy stosować z azotanami i lekami uwalniającymi tlenek azotu.

Z drugiej strony nie ma przeciwwskazań do stosowania jej z lekami beta-adrenolitycznymi.

Problem w tym, że Nebilet to lek z grupy beta-adrenolityków o dodatkowym działaniu wpływającym na procesy syntezy tlenku azotu.

Pozdrawiam serdecznie