Vibin Mini i pominięcie białych tabletek

Witam :) biore tabletki vibin mini, w tym miesiacu przyjelam wszystkie tabletki rozowe, ale pominelam biale i miesiaczka nie wystapila (mialam rowniez biegunki), czy jest koniecznoscia brac tabletki placebo ? co mam zrobic w tym przypadku ? przejsc do kolejnego blistra ?

Witam. W takim wypadku przede wszystkim powinna Pani wykluczyć ciąże i skonsultować się z ginekologiem.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie powinna Pani przyjmować tabletki placebo, choć rzeczywiście okresowo można je pominąć, np. w celu przesunięcia miesiączki. Chyba, że chce Pani robić 7 dniową przerwę i ich nie przyjmować - tak jak najbardziej również można. Jeśli krwawienie się nie pojawiło, sugeruję wykonać test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny, proszę kontynuować przyjmowanie tabletek.