W czym może być problem i czy można zdiagnozować bezpłodność?

Pierwszą miesiączkę miałam w wieku 17 lat, kolejną za pół roku, później nigdy nie miałam regularnej, średnio co 3 -5 miesiące, później miałam anoreksję i brak okresu przez 3 lata, później przez rok brałam antykoncepcję, po odstawieniu której przez pierwsze dwa cykle nie mam owulacji. Cytologia ok, usg, hormony też. W czym może być problem i czy można zdiagnozować bezpłodność ? Nie wiem czy owulacja w takim układzie kiedykolwiek była. Czy mogę jeszcze coś zbadać ?

Witam Panią. Z informacji, które Pani umieściła można wnioskować, że miała Pani sporo trudności w życiu ale też sporo siły żeby sobie z nimi radzić. Warto udać się do dobrego ginekologa, a jeśli wyniki będą dobre można w procesie psychoterapii przyglądać się innym, emocjonalnym trudnościom z zajściem w ciążę. Z mojej praktyki wynika, iż wiele kobiet z zaburzeniami odżywiania ma trudności z zajściem w ciążę, które nie są wynikiem niepłodności ale najczęściej wynikają z lęku. Źródła mogą być różne ale warto zadbać o siebie i udać się do terapeuty. Życzę powodzenia i pozdrawiam.