W czym tkwi problem?

Witam. Nie wiem w kim tkwi problem… Mój mąż chce uprawiać seks codziennie, mógłby to robić nawet parę razy dziennie - czy jest z nim coś nie tak? Ja z kolei nie mam aż takich potrzeb. Dodam iż mąż mnie zdradzał nagminnie, ciągle z innymi kobietami, a twierdzi. że mnie kocha…
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Podejrzewam, że Pani mąż może cierpieć na zaburzenie zwane seksoholizmem. Oznacza to uzależnienie od seksu oraz obsesyjne myślenie o nim.

Jeśli to podejrzenie jest słuszne, to prawdą jest, iż mąż naprawdę Panią kocha. Jednak jego choroba nie pozwala mu zapanować nad wdawaniem się we flirty i uprawianiem pozamałżeńskiego seksu.

Najważniejszą Pani rolą jest uświadomienie mu, że jego zachowanie jest chorobą i że można ją wyleczyć. W tym celu proponowałbym zapisać się wraz z mężem do seksuologa. On oceni, czy moje podejrzenia są słuszne. Ostrzegam jednak, że przed Państwem długa i żmudna droga prowadząca do wyleczenia…

Tymczasen proponuję zapoznać się z materiałem umieszczonym na naszym portalu. http://portal.abczdrowie.pl/seksoholizm